999 rezultate për

Ăuko

I donte sytë ngjyrë gri, modelja thuajse verbohet Nadinne Bruna, një modele e famshme Instagrami, prej kohësh donte që të ndryshonte ngjyrën e syve të saj. 32-vjeçarja
Keni këto simptoma? Kujdes, ju rrezikohet shikimi Glaukoma është një neuropati, pra një sëmundje e nervit optik që shoqërohet me aptozë/ vdekjen ose uljen e qelizave nerv
Vitamina B3 e përmirëson shëndetin e syve Duke shtuar vitaminë B3 në ujë, ju mund ta përmirësoni shëndetin e syve dhe ta parandaloni shfaqjen e glaukomës, thonë s
Mos e teproni me kafen, sepse ju dobëson Studimi i ri, i publikuar në Harvard, ka treguar që tek meshkujt dhe femrat që pinë tri e më shumë kafe në ditë ekziston
FBI pjesë e hetimeve të sulmit në Ambasadën e SHBA-së në Mal të Zi Policia e Malit të Zi, ka arrit që ta identifikojnë sulmuesin e Ambasadës së SHBA-së, që ndodhi gjatë ditës së sotme.
Mbroni shikimin dhe parandaloni glukomën duke shtuar vitaminë B3 në ujë Gjatë një eksperimenti të kryer tek minjtë, shkencëtarët zbuluan se uji me vitaminën B3 mbajnë sytë të shëndetshëm për n
Ja çfarë duhet t’i shtoni ujit për të përmirësuar sytë Të shtoni vitaminë B3 në ujë mund të mbroheni kundër glaukomës, ka zbuluar një studim i ri. Në një studim në minj, sh
Ja si mund të evitoni dhimbjet e qafës Dhimbja e qafes ndonjehere eshte vertete e padurueshme dhe na ben te ndjehemi keq kur ndodhemi ne ambiente me njerez dhe
Kafja e tëpërt mund të dëmtojë shikimin Konsumimi i tepër i kafes sjell dhe pasoja në shëndetin e syve, prandaj është e rëndësishme të mos e kalojmë limitin pre