999 rezultate për

Ăala

Dortmund nuk zhgënjen në ndeshjen e parë të sezonit, mposht bindshëm Gladbach (VIDEO) Borussia Dortmund e ka nisur sezonin e ri në Bundesliga me një fitore bindëse. Në atë që pritej të ishte një derbi i
Haaland e nis aty ku e la, shënon golin e dytë për Dortmund (VIDEO) Sulmuesi norvegjez, Erling Haaland po vazhdon të shënoj gola për skuadrën e tij, Dortmund. Haaland ka shënuar golin e
"Reper ose bujk", pasionet e çuditshme të Haaland përveç futbollit Ylli i Borussia Dortmundit, Erling Haaland, u bë njëri prej futbollistëve me të ardhmen më të ndritur në futbollin evrop
Haaland me numër të ri te Borussia Dortmund Erling Haaland do të ketë numër të ri në fanellë. Sezoni i ardhshëm do të jetë më ndryshe për sulmuesin norvegjez, Er
Haaland nxirret me dhunë nga klubi i natës në Norvegji (VIDEO) Ylli i Borussia Dortmund, Erling Haaland, po kalon pushimet e tij në vendlindje, në Norvegji. Këtë kohë, lojtari po s
Dortmund vuan por fiton falë Haaland, Werder i Rashicës shpreson te mbijetesa, skuadra e Gjasulës bie në Bundesligën 2 (VIDEO) Borussia Dortmund ka arritur të marrë një fitore mjaftë të vuajtur ndaj Fortuna Dusseldorfi me shifrat 0-1. Ishte sh
VazhdojnĂ« lajmet e mira pĂ«r Dortmund, pas Haaland nĂ« stĂ«rvitje rikthehet dhe Reus Borussia e Dortmundit nĂ« festĂ« pĂ«r kapitenin e saj. Marco Reus Ă«shtĂ« rikthyer nĂ« stĂ«rvitje pas plot 4 muajsh dhe mund t’
Çlirohen te Dortmundi, Haaland shĂ«rohet plotĂ«sisht Erling-Braut Haaland do tĂ« jetĂ« nĂ« dispozicion tĂ« trajnerit tĂ« Dortmund, Lucien Favre pĂ«r ndeshjen e sĂ« shtunĂ«s kundĂ«r F
Haaland "tremb" Dortmundin, norvegjezi mungon sërish në stërvitje Sulmuesi i Dortmundit, Erling Haland rrezikon të mungojë sërish. Pasi humbi ndeshjen e kaluar me Padërbornin, futboll
Havertz, ylli i Leverkusen që po sfidon Lewandowskin dhe Haaland Ylli i Bayer Leverkusen, Kai Havertz ka vendosur rekord të ri në Bundesligë me golin e tij të shënuar që doli të jetë i
Ankth te Dortmundi pĂ«r dĂ«mtimin e Haaland, pritet pĂ«rgjigjja e kontrollit mjekĂ«sor JanĂ« orĂ« pritjeje dhe nervozizmi te Borussia e Dortmundit. VerdhezinjtĂ« dolĂ«n “me kocka tĂ« thyera” nga sfida kryesore e
La fushën në minutën e 72 për shkak dëmtimi, Dortmundi në ankth për Haaland Borussia Dortmund u mposht me rezultatin 0-1 nga Bayern Munich, ndeshje e vlefshme për javën e 28-të n Bundesliga. Mi
Haaland vs Lewandowski: Dortmund-Bayern, nesĂ«r luhet pĂ« kreun E marta ka rezervuar atĂ« qĂ« konsiderohet ‘Der Klassiker’ e BundesligĂ«s gjermane, sfidĂ«n mes Borussia Dortmund dhe Bayern
Juventusi e sheh Haaland si pasuesin e Ronaldos Nuk është enigmë që Juvja është në kërkim të një sulmuesi për epokën post-Ronaldo apo për të zëvendësuar edhe Gonzalo Hi
Shtoi 12 kg në 15 muaj, Haaland është thjesht i mrekullueshëm! Erling Haaland vazhdon vazhdon të prodhojë lajme jo vetëm sa u përket golave të shënuar. Finalizimi që simbolizoi rin
PSG nuk ka ndërmend ta lejë të qetë Real Madridin për Haaland Jo vetëm Reali i Madridit por edhe Paris Saint Germain interesohet për talentin e Dortmundit Erling Haaland. Sipas a
Capello këshillon Haaland për të ardhmen: "The reds" destinacioni i duhur Fabio Capello, një emër i njohur i stolit jo vetëm në Itali (ish-trajner i Real Madridit, Anglisë dhe Russisë jashtë ven
Ishte pranë Juventusit në janar, Raiola zbulon gjithçka për Haaland Erling Haland ishte një nga lojtarët më të kërkuar në merkaton e janarit, pasi kishte treguar paraqitje të shkëlqyera me
Haaland nuk është i befasuar nga goli: Kam punuar shumë Ylli norvegjez i Borussia Dortmund, Haaland, e ka rifilluar sezonin pikërisht aty ku e linte te goli. 28 minuta lojë
ÇfarĂ« aksioni, Dortmundi shĂ«non golin e 4 (VIDEO) Dortmundi vazhdon tĂ« thellojĂ« rezultatin pĂ«rballĂ« njĂ« kundĂ«rshtari qĂ« pritej ti hapte jo pak probleme si Schalke 04.