999 rezultate për

-tĂ

Emigracion masiv, Shqipëria 6-ta e në botë për leje qëndrimi në BE Shqipëria u rendit e gjashtë në botë në vitin 2019 sa u përket lejeve të qëndrimit që shtetasit e saj kanë në shtetet e
2020-ta ishte viti i Dua Lipës, kap majat e suksesit në "Billboard" (FOTO LAJM) Ky vit ka qenë mjaft i suksesshëm për Dua Lipën. Këngëtarja me origjinë shqiptare ka qenë mjaft aktive në muzikë dhe jav
Tiki-Taka, skuadra e Xavit praktikon lojën e tij si trajner edhe Katar (VIDEO) Xavi Hernandez po vazhdon të ketë sukses në punën e tij të re si trajner. Ai po udhëheq ekipin katarian Al Sadd, duke
7 trende çizmesh që solli 2020-ta (FOTO LAJM) Eshtë zyrtarisht kohë çizmesh! Edhe pse këtë vit na është dashur të qëndrojm më shumë me shapka shtëpie, çizmet janë
Shqipëria, e 6-ta në Europë për rritjen e borxhit gjatë pandemisë (FOTO LAJM) Në fund të 6 mujorit të parë 2020, borxhi publik në vend arriti në 80% të prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB), me një rri
COVID-19/ Shqipëria, e 6-ta në Europë për rritjen e lartë të borxhit, por e fundit për mbështetjen për ekonominë Në fund të 6 mujorit të parë 2020, borxhi publik në vend arriti në 80% të prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB), me një rri
Nëse i keni arritur të 40-tat, këto ushqime nuk duhet më t'i hani Aftësitë rimëkëmbëse të trupit zbehen ndjeshëm pas të dyzetave. Në këtë grup moshë, njeriu është më i rrezikuar nga kole
Si ndryshon jeta pas të 30-tave? Galeria që të bën të qeshësh me lot (FOTO LAJM) E keni dëgjuar thënien “Kur unë isha 20 vjeç, personat që ishin 30 vjeç më dukeshin të vjetër”? Sigurisht keni pasur
RENDITJA/ Shqipëria mbetet e 66-ta, Kosova humbet një pozicion Fitorja ndaj Bjellorusisë dhe humbja në shtëpi me Lituaninë në dy ndeshjet e para të Nations League ka lënë në vendnumër
Xhaferraj: Rama ka sjellë drejtues fushate Ardian Çelën, ka dosje korrupsioni që nga 2010-ta Kreu i Degës së Partisë Demokratike në Durrës, Ferdinand Xhaferraj ditën e sotme ka deklaruar se kryeministri Edi Rama k
Interi prezanton fanellat për sezonin e ardhshëm (VIDEO) Në faqën e tyre zyrtare, klubi i Interit ka dhënë më shumë detaje për këto fanella, duke kumtuar se këto fanella përfshi
Ndodh në Rusi, përdorin anti-tank për të shuar zjarrin në një pus nafte (VIDEO) Rusia tha të hënën se kishte shuar me sukses një zjarr në një pus nafte në Siberi pasi zyrtarë thirrën ushtrinë të gjuaj
Shpërthen Myslim Murrizi: Kur të ngrihen shqiptarët, '97-ta do ju duket mjaltë! "Nuk mund t’i mbani përjetësisht, ku të ngrihen shqiptaret do ju duket ’97 mjaltë, do harroni të merrni brekë e kanotier
Kosova e 12-ta në Europë për numrin më të vogël të vdekjeve Kosova renditet e 12 në Europë për numrin e vogël të vdekjeve në 100 mijë banorë si pasojë e koronavirusit. Ndërkohë, ba
Kush është shqiptarja që drejton laboratorin ku u zbulua ilaçi premtues ndaj COVID 19? Kontributi i komunitetit shqiptar në luftën globale kundër pandemisë COVID-19 është për t’u vlerësuar. Studimi me i fund
Thaçi: SHBA të ruajë fokusin në Kosovë dhe rajon Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pasur një takim me ekspertët e Brookings Institute, një nga “think-tanket” më të
Der Spiegel: Qeveria Kurti e para që nga 99-ta me legjitimitet të plotë demokratik Gazeta e njohur gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një artikull Qeverisë së re të Kosovës, kryeministrit, Albin Kurti
20 të lënduar nga aksidenti në autostradën Kumanovë-Tabanoc Njëzet persona të lënduar është bilanci i aksidentit mes një autobusi dhe një makine që ndodhi mbrëmë në autostradën Kum
Ibrahimovic vendosi rekord të ri në Serie A Zlatan Ibrahimovic e ka bërë startin e tij të parë që kur u rikthye te Milani. Edhe pse 38-vjeçari nuk arriti të sh
2020-ta po troket, çfarë kanë rezervuar yjet për kryeministrin Rama Shqipëria gjatë 2019 u karakterizua nga turbulenca të forta politike po ashtu u përball edhe me një tërmet me pasoja shk