999 rezultate për

TMRO kërkon heqjen e shqiponjës në Çair Lideri i TMRO-së, Vanco Shehtanski, i cili ishte edhe funksionar në qeverisjen Gruevski, pret që kryetari i qytetit të S
Protestuesit kërkojnë rigjykim për rastet e montuara ndaj shqiptarëve (VIDEO) Familjarët dhe organizatorët e protestës sot në Shkup kërkuan rigjykim të rasteve "Alfa", "Lagja e trimave", "Almiri" dh
Kërkohet hetimi i prokurorisë për Komisionin e Murat Mehës Ish-ambasadori i Kosovës, Lulzim Peci ka kërkuar nga deputetët ta votojnë Demarkacionin. Ai ka komentuar edhe raporte
Llastohet Roma, kërkon 100 mln për Alissonin Sipas medieve italiane, Roma po nuk dëshiron ta lë të lirë Alissonin të largohet drejt Liverpoolit. Roma ka pasur gjithm
Gjeorgjianët djegin kukullën e Sorosit, kërkojnë largimin e fondacionit (VIDEO) Përkrahës të grupit të të djathtës ekstreme “Marshi i Gjeorgjianëve” marshuan në qendrën e kryeqytetit Tbilisi, duke pro
Harvey Weinstein kërkon ndjesë publike ndaj Meryl Streep dhe Jennifer Lawrence Javë më parë dy aktoret e famshme janë shprehur publikisht se producenti i madh nuk i ka ngacmuar kurrë seksualisht dhe
I fali golin Barcelonës, kaq mjaftoi që Chelsea të kërkojë shitjen urgjente të tij Gabimi ndaj Barcelonës në Ligën e Kampionëve duket se do t’i kushtojë shtrenjtë Christensenit. Shumica e tifozëve të Che
Drejtoria e SHSKUK-së kërkon hetime nga Policia mbi shkeljet në QKUK Zyra e drejtorit të përgjithshëm e Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, ka njoftuar opinionin se ushtru
E BUJSHME/ Kurdët kërkojnë pavarësinë bazuar mbi dokumentet e Sami Frashërit (FOTO LAJM) Duket e pabesueshme, por veprat e Sami Frashërit janë duke u përdorur sot nga autoritetet kurde për të shënuar ndasitë e
Kur burrat bëjnë pikërisht atë që gratë u kërkojnë! (FOTO LAJM) Shumë prej vajzave që martohen kundërshtojnë faktin se gjithmonë ato duhet të bëjnë punë shtëpie dhe kërkojnë ndihmën e
Do qeshni me lot, ja sa u kërkoi Milani klubeve gjermane për Kalinicin Sipas Calciomercato.com, Schalke dhe Frankfurt, të dyja kishin shprehur interesim për kroatin e Milanit, Nicola Kalicin
Po prishet gjithçka për demarkacionin, Haradinaj takohet me grupet parlamentare Sërisht po e zhgënjejnë popullin e Kosovës deputetët e Kuvendit pasi edhe pse u fol që u arrit konsensusi për demarkacio
Robben kërkon takim me Rummeniggen, nuk i pëlqen stoli Hollandezi i Bayernit, Arjen Robben nuk ka mbetur i kënaqur me ndeshjen e Champions League, kundër Besiktas ku ai e nisi
Gashi kërkon nga shkalla e dytë lirimin aktivistëve të VV-së Avokati Tomë Gashi, i cili mbron deputetin e VV-së, Frashër Krasniqi, ka deklaruar se shkalla e dytë e ka rastin që të p
Italia kërkon 30 mijë punëtorë të rinj, si mund të përfitojnë shqiptarët Sipas dekretit të flukseve 2018, në Itali vihen në dispozicion 30.850 kuota për punë të varur sezonale të punonjësve të
I kërkoi të fliste në gjuhën maqedonase, Sela "bën për ujë të ftohtë" gazetarin Ditën e djeshme u mbajt konferencë për shtyp nga kryetari i ASH-së dhe Lëvizjes Besa, Ziadin Sela dhe Afrim Gashi. Se
Tmerr në park, i dehuri hyn të kërkojë luanin e tërbuar (VIDEO) Disa pamje tronditëse nga një kopësht zoologjik në Indi tregojnë, një burrë të dehur i cili kalon rrjetat e sigurisë dhe
Studentët kërkojnë lirimin e aktivistëve të dënuar të Vetëvendosjes Në Prishtinë te Biblioteka Kombëtare është zhvilluar sot një protestë e një grupi studentësh në të cilën është kërkuar l
Prokuroria kërkon 3 burgime përjetë për vrasjen e Ibrahim Bashës në Lazarat Ditën e sotme po mbahet gjyqi për vrasjen e efektivit të FNSH, Ibrahim Basha në Lazarat. Prokuroria ka lexuar pretenc
Spalleti kërkon kohë me Interin dhe i shkel syrin De Vrijit Luciano Spalletti është i lumtur me aventurën zikaltër tek Interit dhe dëshiron që ta trajnojë sa më gjatë që të jetë e