Zviceranet kerkojne avokate per kafshet shtepiake
Albeu.com
Gjatë muajit të ardhshëm Zvicra do të organizojë një referendum për të vendosur nëse kafshët shtëpiake në këtë vend duhet të kenë avokatin e tyre. Vitin e kaluar Zvicra ka ndryshuar kushtetutën e saj për ta mbrojtur botën bimore, dhe ka sjellë një ...... ligj që garanton të drejta për të gjitha gjallesat ndërsa tani planifikon të organizojë një referendum nëse kafshët shtëpiake duhet të kenë të drejtën për avokatë. Nëse zviceranët e pranojnë këtë ide, atëherë secili kanton në këtë shtet duhet ta ketë avokatin për kafshët e fermës, në mënyrë që të mbrohen nga keqtrajtimet.
Shtuar më 02/02/2010, ora 02:24
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori