Ura e varur më e gjatë në botë (VIDEO)
Do të inagurohet ura që qëndron pezull sipër maleve më e gjata në botë. Ura ndodhet në provincën e Henan të Kinës, në Ad Alzhai.

Ura është e gjatë 1.176 metra, 355 metra e lartë, dhe do të kalojë në luginën Dehang, që lidh dy tunele.


Shikoni videon:

Shtuar më 01/04/2012, ora 16:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori