Stjuardesat, Kung Fu kundër të dehurve
Në bordet e avioneve, ndodh në shumë raste që të ketë edhe persona të dehur, të cilët bezdisin udhëtarët e tjerë. Në Kinë ky problem duket se është shumë i përhapur. Për këtë arsye, stjuardesat e një kompanie udhëtimi kanë marrë leksione Kung Fu-je, në mënyrë që të mbrohen dhe të sigurojnë edhe udhëtarët e tjerë nga personat e dehur në bord.
Shtuar më 04/05/2011, ora 13:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori