Skandal në burgjet ruse (VIDEO)
Pëlqej
Pamje nga videoja
Pamjet shokuese nga një burg në Rusi kanë tronditur opinionin rus dhe atë botëror. Në videon që mund ta shikoni më poshtë, shihen skena keqtrajtimi të të burgosurve nga ana e policisë.

Sipas mediave ruse, të burgosurit ishin keqtrajtuar pasi ata kishin protestuar kundër drejtorisë së burgut për kushtet e vështira në burgjet ruse.

Forcat e policisë, pasi u kërkojnë të burgosurve të zhvishen, i gjuajnë me shkopa gome dhe me shqelma.

Sjelljen e dhunshme të policisë e kanë dënuar autoritet ruse si dhe shumë organizata joqeveritare.


Shikoni pamjet:

<embed src="http://www.vidivodo.com/VideoPlayerShare.swf?u=BFFBRlZPXBI=" type="application/x-shockwave-flash" wmode="window" bgcolor="#090909" width="480" height="380" allowScriptAccess="always" allowfullscreen="true" >embed>
Shtuar më 03/11/2010, ora 10:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori