Qeni adopton qengjin
Kafshë të çuditshme: po çfarë do të thotë kjo në të vërtetë? Ky përkufizim mund të thotë shumë gjëra, por një shembull që e shpjegon më së miri këtë është ai i një qeni që ka adoptuar një qengj.

Fakti kurioz ka ndodhur në Gjermani. Një qengj është refuzuar nga nëna e tij biologjike prandaj një bari ka vendosur që të kujdeset për kafshën; dhe në këtë akt ai është ndihmuar nga qeni i tij, i cili tregohet shumë i kujdesshëm ndaj qengjit të vogël. /albeu.com/
Shtuar më 20/04/2011, ora 15:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori