Parashutisti përplaset me 190 km/h (VIDEO)
Janë publikuar xhirimet e aksidentit të një muaji më parë në Afrikën e Jugut që për pak sa nuk i morri jetën parashutistit të njohur Jeb Corliss. Ngjarja ka ndodhur me 16 Janar në malin Table në afërsi të Cape Town.

Corliss u hodh nga një lartësi prej 60 metrash ndërkohë që humb kontrollin e uljes dhe me shpejtësi prej 190 km/h përplaset me shkëmbin.

Edhe pas përplasjes së fortë, Corliss arrin të ruaj qetësinë duke hap parashutën dhe të ulet në tokë duke shpëtuar për mrekulli.

E gjithë kjo ngjarje është regjistruar me kamera të vendosura në pozicione të ndryshme. /albeu.com/


Shikoni këto momente:

Shtuar më 23/02/2012, ora 18:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori