Paisja që lexon emocionet tuaja
Një mjet i ri komunikimi i quajtur "Necomimi" - nga kompania Neurowear - përdor valët e trurit për të lëvizur dhe kontrolluar veshët elektronikë në formë të maces.

Pajisja "lexon" gjendjen emocionale të njerëzve dhe e shpreh atë nëpërmjet lëvizjes së veshëve. Veshët elektronikë forcohen dhe ulen duke treguar se si ndihet personi që i mban.

Edhe pse kjo mund të duket absurde, pajisja potencialisht mund të përdoret për të ndihmuar personat me aftësi të kufizuara.

Neurowear po e quan produktin një "mjet komunikimi që rrit aftësitë e trupit të njeriut". /albeu.com/
Shtuar më 08/05/2011, ora 19:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori