Njihuni me qenin më të vogël në planet (VIDEO)
Ai peshon vetëm 1.1 kg dhe është qeni më i vogël në botë që punon. I vogli Lucy i cili mban rekordin Gines ka një peshë të barabartë me 12 suxhukë. Ai është 150 gram më pak se qeni që mbante më parë këtë titull.

Qeni tre vjeçar është pjesë e një grupi vullnetarësh dhe e kalon kohën më të madhe në spital me infermieret ne Nju Xhersit në SHBA.

Pronarja, Sally Leone Montufar, 56 vjeç, u habit kur qeni i tij doli se ishte më i vogli në botë.

“Unë vija bast se ai nuk ishte më i vogli, por isha i sigurt se ishte qeni më i vogël që merrte pjesë në një terapi”, thotë ajo. /albeu.com/


Shihni videon:

http://media.nbcphiladelphia.com/assets/dev-thep-pdk/web/pdk/swf/flvPlayer.swf?pid={releasePID}" flashvars="v=http%3A%2F%2Fwww.nbcphiladelphia.com%2Fi%2Fembed_new%2F%3Fcid%3D137057748&path=%2Fhttp://www.nbcphiladelphia.com/news/local/Worlds-Tiniest-Working-Dog-Lives-in-NJ-136934858.html"allowFullScreen="true" AllowScriptAccess="always" />

View more videos at: http://nbcphiladelphia.com/?__source=embedCode">http://nbcphiladelphia.com.


Shtuar më 16/01/2012, ora 19:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori