Në Angli kapet dhelpra gjigante (FOTO LAJM)

Shikoni fotografitë ...
Një dhelpër shumë e madhe është vrarë në Maidstone, Angli. Dhelpra kishte përmasat e një fëmije 7-vjeçar. Peshonte rreth 12 kg dhe ishte 1.2 metra e gjatë.

Zoologët kanë lëshuar alarmin: dhelprat në periferitë britanike po bëhen gjithmonë e më të mëdha dhe agresive, duke u ushqyer me mbetjet e atyre që hanë njerëzit, njofton TCH.

Keith Talbot, veterineri që zuri dhe vrau dhelprën, u shpreh: “E pashë që ishte e madhe, por nuk po e kuptoja se në të vërtetë ishte jashtë normales. Ishte dy herë më e madhe se dhelprat e tjera.”

Kafsha është zënë së bashku me një tjetër dhelpër të përmasave normale.

Sipas “Sunday Times”, dhelprat urbane në periferitë britanike janë shtuar shumë duke arritur shifrën 34 000.

Verën e kaluar një dhelpër hyri në dhomën e dy foshnjave të sapolindura, duke i sulmuar ato dhe duke i shkaktuar dëmtime të ndjeshme. Binjaket mbijetuan, por që nga ajo ngjarje sulmet e dhelprave u bënë më të shpeshta.
Shtuar më 03/01/2011, ora 20:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori