E FUNDIT/ Gjendet i pajetë një person në Vlorë, emri
Ndërtohet shtëpia nën kodrën me bar
E ndërtuar nën shtresën e barit, në një kodrinë të gjelbër, me dritare prej qelqi dhe me një pamje të mrekullueshme nga deti, kjo është shtëpia më e famshme në botë në plazhin e Atlantikut, në Florida.

Dune House quhet kjo shtëpi dhe është ndërtuar me idenë e William Morgan. “Unë janë shumë Iiveçantë për ndërtesat në të secilën anë të shtëpisë time”, ka thënë Morgan. “Prona është duna origjinale përballë oqeanit në një kodrinë shumë të bukur dhe isha i interesuar për ta ruajtur karakterin ekologjik të mjedisit tonë sa më shumë të jetë e mundur”, shton Morgan.

“Pra, ne survejuam pronë ekzistuese dhe pastaj dizenjuam një shtëpi e cila do të ishte në profil me origjinalitetin”, rrëfen ai. “E kemi ndërtuar atë si një guaskë”, thotë Morgan. “Është si të jesh në një nëndetëse”, shton ai. /albeu.com/
Shtuar më 04/10/2011, ora 15:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori