Lopa që vlen 1.2 milion dollarë!
Çfarë mund të blihet me 1.2 milion dollarë? Një lopë! Po kjo është ajo që ka bërë një biznesmen në Kanada. Për këtë shumë ai ka blerë një lopë e racës Holshtajn, e cila është rritur në një fermë në Kanada. “Sekreti" i lopës është se ajo mund të prodhojë në ditë deri në 70 litra qumësht.

Një lopë e tillë me pak investim dhe zgjuarsi mund të shumohet në shumë të tilla. Kjo është edhe arsye e një investimi kaq të madh vetëm për një lopë.

Me anë të çiftimit apo mënyrave të tjera të specializuara pas disa vitesh ky fermer do të ketë shumë lopë që japin 70 litra qumësht në ditë. /albeu.com/
Shtuar më 04/11/2011, ora 16:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori