Kuzhinieret me te mire? Britaniket!
Albeu.com
Francezët të cilët shpesh e lëvdojnë veten për talentin e gatimit, në fakt kalojnë shumë më pak kohë në kuzhinë sesa britanikët dhe përgatisin ushqime më pak ekzotike se ata- ka treguar një hulumtim i ri.Studimi i publikuar nga revistat Madam Figaro dhe Oliv ka treguar se madje 72% e britanikëve çdo ditë përgatisin në shtëpi, ndërsa kështu veprojnë vetëm 59% e francezëve. Rezultatet përfundimtare të këtij studimi janë se britanikët janë kuzhinierët më të mirë. Thuajse 99% e tyre përgatisin specialitetet italiane, 76% e britanikëve përgatisin ushqimet kineze dhe po 76% e tyre përgatisin ushqimet indiane.
Shtuar më 17/03/2010, ora 21:18
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori