Kate Middleton, ja dhjetë gjërat që ajo nuk mund të bëjë
Kate Middleton, tani është një dukeshë, por mbi të gjitha është gruaja e trashëgimtarit të fronit britanik, princit William.

Për të bashkë me prestigjin vijnë edhe "kufizimet" të cilave duhet t'u nënshtrohet.

Ja dhjetë prej tyre:

1-Nuk do të mund të quhet më Kate. Që tani e tutje, për të gjithë ajo do të jetë Catherine, ose dukeshë.

2-Nuk mund të votojë, pasi familja mbretërore duhet të qëndrojë neutrale.

3-Nuk do të jetë kurrë pjesë e qeverisë.

4-Çfarëdo gjëje që do të bëjë tani e tutje, do të marrë miratime nga një pjesë e publikut dhe nga pjesa tjetër do të marrë kritika. Princesha e Mbretërisë së bashkuar do të jetë gjithmonë në shënjestër të opinionit publik në tërë botën.

5-Nuk do të mund të luajë lojën Monopoli, pasi ajo është cilësuar si një lojë me strategji "vesesh".

6- Kate nuk do mundet të thotë apo të bëjë diçka kompromentuese.

7-Nuk do të mund të hajë midhje, pasi familja mbretërore "shqetësohet" për faktin se ato mund të shkaktojnë helmim.

8-Nuk do të mundet të punojë për para, por i lejohet të merret me aktivitete bamirësie.

9-Dukesha nuk do të firmosë kurrë diçka që nuk është një dokument zyrtar, i autorizuar nga mbretëresha, madje as autografe.

10-Nganjëherë nuk do të mbarojë darkën. Në familjen mbretërore britanike pasi mbretëresha ndalon së ngrëni, edhe të tjerët duhet të ndalojnë, edhe nëse sapo kanë filluar.
/albeu.com/
Shtuar më 07/05/2011, ora 11:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori