Kamerun kërkoi ndërprerjen e internetit gjatë trazirave
Sekretari i Jashtëm i Kryeministrit të Britanisë së Madhe David Kamerun ka kërkuar që të mos ndërpritet interneti gjatë kohës që Britania u përfshi nga trazirat në verën që shkoi. Kamerun siç duket kishte bërë një kërkesë të tillë në një kohë kur në shumë qytete në Angli kishin nisur trazirat.

Nëse një gjë e tillë do të ishte bërë atëherë Anglia do të barazohej me vendet si Kina dhe Siria dhe fjala e lirë do të konsiderohej një hipokrizi.

Uilliam Hague duket se ka shpëtuar Kamerun nga një gabim trashanik që mund të sillte reagime edhe më të ashpra nga qytetarët. /albeu.com/
Shtuar më 01/11/2011, ora 16:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori