Isak Njuton: Fundi i botës në 2060
A do jetë fundi i me 23 dhjetor të vitit 2012 siç parashikohet nga fisi Maja? Jo! Këtë e ka thënë një nga fizikanët më të ndritur që ka njohur njerëzimi, Isak Njuton.

Britaniku i cili ka hedhur bazat e fizikës moderne dhe ligjet e tij studiohen në çdo shkollë në botë, ka parashikuar me anë të një dorëshkrimi se fundi i Tokës do të vijë në vitin 2060">2060.

Kjo është zbuluar nga një publikimi i bibliotekës kombëtare të Izraelit. NË të figurojnë edhe disa dokumenta ku tregohet interesi i Njutonit ndaj “forcave të errëta” apo “magjisë së zeze”. /albeu.com/


Shtuar më 17/02/2012, ora 09:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori