Hotel 150 metra nën tokë
Në Suedi, atje ku dikur gjendej një minierë argjendi, sot mund të gjesh një prej hoteleve më të rrallë dhe përrallor të Botës.

Hoteli "Sala Silvermine" ndodhet 150 në brendësi të tokës dhe përveç dhomave dhe suitave, në ambjentet e tij mund të gjesh një taetër, një muze dhe një restorant.

Ndërtimi i rallë në llojin e vet po tërheq vëmëndjen e turistëve të shumtë që nuk mund ti rezistojnë "hotelit nëntokësor". albeu.com/
Shtuar më 01/11/2011, ora 10:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori