Hajduti respekton të "pastrehin"
Policia thotë se një grabitës i armatosur i ka kthyer përsëri çdo gjë që ai ka vjedhur nga një burrë, pasi kishte mësuar se ai jetonte në një strehë. 22-vjeçari Larry Sanderson ishte jashtë një mbrëmje, kur një njeri i shfaqet me një revole dhe i tha atij të zbrazët xhepat.

Sanderson i dha portofolin e tij, telefonin celular, MP3 player dhe cigaret. Kur personi i armatosur pyeti Sanderson në qoftë se ishte gjithçka që kishte, Sanderson i shpjegoi që jetonte në strehëz.

Policia ka deklaruar se hajduti u përgjigj, "Unë e respektoj këtë gjë," dhe i ktheu gjithçka dhe më pas u largua. Ngjarja ka ndodhur para a ditësh në Pennsylvania të SHBA-ve. (albeu.com)
Shtuar më 22/10/2010, ora 20:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori