Gruaja e gjen veten me 4 gjokse, denoncon kirurgun
Albeu.com
E pakënaqur me gjoksin e saj, amerikania Maria Alaimo kishte vendosur që si shumë gra, t’i nënshtrohej një ndërhyrjeje kirurgjie plastike, që të arrinte objektivin e saj të një mase më të madhe.Megjithatë diçka shkoi keq dhe Maria doli nga salla e operacionit me katër gjokse. Deformimi i trupit i ka shkaktuar “dhembje, destabilitet, humbje vetëvlerësimi, përulje e siklet”, siç ka shpjeguar vetë ajo për ‘New York Post’. Por jo vetëm kaq, sepse Maria u divorcua edhe nga i shoqi Dominic, pas përvojës së saj me silikonin, që e ka shpërfytyruar aq shumë sa për të mos i lejuar te zhvishej para syve të bashkëshortit. Në një situtë të tillë, 47-vjeçarja që është nënë e dy fëmijëve, ka denoncuar kirurgun, duke kërkuar 5 milionë dollarë dëmshpërblim. Mjeku, megjithatë, mohon çdo përgjegjësi dhe pohon se gruaja ishte e informuar për rreziqet që përpara se të pranonte ndërhyrjen me bisturi, ndërkohë që ajo ishte më tepër e fiksuar pas pjesës estetike.
Shtuar më 05/03/2010, ora 21:23
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori