Grabitet piktura e Rembrandit
Një pikturë me vlerë rreth 250 mijë dollarë dhe që mbante vulën e Rembrandit është grabitur gjatë një ankandi privat në Kaliforni.

Piktura i përket shekullit të XVII dhe është punuar e gjitha me laps nga piktori i famshëm. Ajo njihet ndryshe me emrin “Gjyqtari”, dhe para se të grabitej ishte ekspozuar privatisht në një hotelKaliforni.

Sipas hetuesve, grabitësit kanë përfituar nga pesë minuta kohë, kur zotëruesi i pikturës nuk e kishtë mëndjen dhe kanë kryer grabitjen.
Shtuar më 16/08/2011, ora 10:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori