"Gafa" e presidentit Barack Obama në Angli
Një gabim i presidentit të SHBA-së Barack Obama në librin e mysafirëve në Westminster Abbey ka shkaktuar rrëmujë. Presidenti ka shkruar një shënim të përzemërt në librin e kishës, gjatë një vizite gjysmë-orëshe në Abbey, por duket se data e mesazhit është "24 maj 2008".

Presidenti Obama ka shkruar: "Është një privilegj i madh për të përkujtuar trashëgiminë dhe sakrificat tona të përbashkëta".

Firma Barack Obama-s dhe e gruas së tij Michelle duket më poshtë, bashkë me datën e gabuar, e cila menjëherë ka shkaktuar trazira në faqet e rrjeteve sociale.

Me sa duket, presidenti ka pyetur dikë për datën - dhe ka shkruar vitin e gabuar.
Zëdhënësja e Westminster Abbey konfirmoi se ishte presidenti ai që e shkruajti datën gabim.

Kjo nuk është gafa e parë e presidentit Obama. Kur Obama fitoi presidencën, bëri një gabim gjatë betimit në ceremoninë e inaugurimit të tij, gjë që do të thotë se ai duhej të betohej për herë të dytë për ta bërë atë ligjor. /albeu.com/
Shtuar më 25/05/2011, ora 17:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori