Edhe qentë kanë birrën e tyre
Ndërsa shkenctarët kanë filluar polemikat për dëmin që birra i shkakton zemrës, në Holandë ka dalë një produkt i ri që i mundëson njeriut të blejë një birrë për mikun e tij me të mirë, qenin.

Birra e qenit është bërë nga një përzierje e veçantë prej mishi të viçit dhe birrës, në mënyrë që të ketë shije të përlqyeshme për qenin.

Prodhuesit e saj thonë se birra është një alkool i lirë në treg dhe për qentë e mëdhenj rekomandojnë një shishe, ndërsa për qentë e vegjël gjysëm shishe birrë në ditë. (albeu.com)
Shtuar më 27/11/2010, ora 13:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori