Çfarë arome ka Hëna?
Tani është e mundur për të nuhatur se cfarë arome ka Hëna. Sipas ish- astronautit të NASA, Charles Duka Jr. dhe një kompanie që përdor ndihmën e astronautit, është dalë në përfundimin se sipërfaqja hënore mban erë baruti.

Ish-astronauti i NASA Charles Duka Jr, ishte pjese e ekuipazhit të APOLLO 16, misioni i së cilëve ishte te realizonin uljen e parë në Hënë, mision që u realizua me sukses.

Kur misioni u kthye ne Tokë, ata morën me vete gurë hënor, të cilet kur arritën ne Tokë u studiuan dhe doli rezultati qe ata kishin nje aromë të njëjtë me erën e barutit.

Në atë kohë Charles Duka Jr. nuk mund të hiqte kostumin e tij për të nuhatur aromën e hënës, por tani çdokush mundet. (albeu.com)
Shtuar më 23/10/2010, ora 11:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori