Çahet Antarktika (VIDEO)
Shkencëtarët e NASA-s kanë zbuluar një çarje të madhe në njërën akullnajë në Antarktikë dhe se prej tij brenda pak muajve mund të ndahet një super-copë akulli, më e madhe se New Yorku.

Ndarja e akullnajës është zbuluar përpara 2 javësh, në datën 14 tetor, gjatë kohës së mbikëqyrjes së akullnajës Pajn Ajlend, operacion i NASA-s.Ky është studimi më i madh që i bëhet Antarktikës nga hapësira. /albeu.com/
Shtuar më 05/11/2011, ora 15:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori