Binjaket me një kokë dhe dy trupa (FOTO LAJM)

Dy vjet e gjysmë më parë, në qytetin Gaziantep të Turqisë lindin binjaket me trup të ngjitur dhe me vetëm një kokë. Menjëherë pas lindjes, binjaket janë sistemuar në Spitalin Universitar të Universitetit Çukurova ku janë monitoruar gjatë gjithë kësaj kohe.
Dy vjet e gjysmë më parë, në qytetin Gaziantep të Turqisë lindin binjaket me trup të ngjitur dhe me vetëm një kokë. Menjëherë pas lindjes, binjaket janë sistemuar në Spitalin Universitar të Universitetit Çukurova ku janë monitoruar gjatë gjithë kësaj kohe.

Njëra nga binjaket ka vazhduar zhvillimin normal, ndërsa binjakja tjetër pa kokë, ka pasur një zhvillim të dobët të këmbëve dhe duarve.

Familja e vogëlusheve është në gjendje të rëndë financiare, dhe ka hequr dorë nga atësia e binjakeve, ndërsa punonjësit e spitalit u kanë vënë binjakeve emrin Ilknur.

Tani, Ilknuri, e cila nuk është në gjendje të ecë pa ndihmën e dikujt, pret ditën që do të ndahet nga trupi i motrës së vet, të cilës i mungon koka. (albeu.com)

Shikoni fotografitë ...
Shtuar më 25/11/2010, ora 10:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori