Aeroplani në fluturim goditet nga rrufeja
Një rrufe ka goditur avionin Airbus A380 në momentin që ai ulej në pistë gjatë një stuhie. Rrufeja ka rënë mbi pjesën ballore të avionit, ndërsa goditja e fuqishme e energjisë është ndjerë nëpër gjithë trupin e avionit.

Ngjarja ka ndodhur në aeroportin “Heathrow”, dhe ajo që ka çuditur më tepër ka qenë fakti se edhe pas goditjes, avioni ka vazhduar procedurën e uljes në pistë. Pesëqind pasagjerët që vinin nga Dubai janë ulur në mënyrë të sigurt në tokë.

Fotoja e rrallë është kapur nga fotografi Chris Dauson në jug-perëndim të Londrës.

David Learmount, redaktor për sigurinë e internetit në “Flightglobal”, ka thënë se nuk është i befasuar nga fakti që Airbus A380 nuk ka pasur dëme.

“Ky lloj aeroplani merr disa goditje rrufeje në vit, por nuk është dramatike”, ka thënë Learmount.
Shtuar më 13/05/2011, ora 09:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori