155 mijë euro për një shishe verë!
Një shishe vere Chateau Latour e 1961 është shitur për 135 mijë stërlina (më shumë se 155 mijë euro) në një ankand të organizuar nga shtëpia londineze e ankandeve Christie's.

Edhe pse bëhej fjalë për një konfeksion “magnum” prej gjashtë litrash, sipas ekspertëve, shuma e paguar nga koleksionisti kinez ka qenë shumë e madhe, rreth tre herë më shumë se pritshmëria.

Chateau Latour është konsideruar si një nga Bordeaux më prestigjoze të Londrës dhe nuk është hera e parë që shitja e saj ka shënuar rekorde marramendëse.
Shtuar më 29/05/2011, ora 10:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori