100 mijë euro për verën 22 vjeçare
Një saudit pa pikë ngurrimi ka shpenzuar më shumë se 100.000 euro për një shishe verë në klubin NATO-s në Dubai në Emiratet e Bashkuara, shkruan gazeta “Seven Days” nga Dubai.

Sauditi që e kaloi natën me rreth 20 miq në klubin Cavalli në Dubai, porositi shishe shampanje Louis Roederer Cristal të vitit 1990 që u pagua 500.000 derhemë, 136.000 dollarë ose 102.000 euro, shkruan gazeta.

Sipas fjalëve të drejtorit të lokalit të natës, francezit David Lesquaire, ekzistojnë vetëm edhe dy të kësaj shampanje në klubet t natës, një në New York dhe tjetra në Londër.

Sipas drejtorit të klubit, sauditi në vendin e të cilit është i ndaluar alkooli, është 40 vjeçar, shumë i kultivuar dhe flet disa gjuhë të huaja nga të cilat edhe frëngjishten me të cilën e porositi shampanjën.

Shtuar më 04/04/2012, ora 12:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori