10 ndėrtesat mė tė larta nė botė (FOTO LAJM)

Barj Khalifa, Dubai - 828 m dhe 163 kate
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Qė njeriu mund tė arrijė tė ndėrtojė edhe gjėra tė mrekullueshme por tė arrijė deri aty sa tė ndėrtojė atė qė ngjan e pamundur ėshtė e papėrshkrueshme. Kur sheh ndėrtimet qė ka bėrė dora njerėzore ėshtė e pamundur tė mos ngelesh gojėhapur, sidomos kur arrijnė pėrmasa kaq tė mėdha.

Momentalisht, ndėrtesa mė e lartė nė botė ndodhet nė Dubai, ai qė quhet kryeqyteti i luksit. Burj Khalifa ėshtė ndėrtesa mė e lartė nė botė, plot 828 metra e lartė. Vendi i dytė ėshtė sėrish nė Azi, ndodhet nė vendin e shenjtė tė myslimanėve, Mekke dhe ėshtė njė prej hoteleve mė luksozė nė planet.

Nga lista e 10 ndėrtesave mė tė larta nė botė tė bie nė sy se pothuajse tė gjitha, pėrveē Willis Tower nė Chicago (SHBA), tė gjitha tė tjerat janė nė Azi dhe shumica nė Kinė. /albeu.com/

Shikoni dhe shijoni 10 ndėrtesat mė tė larta nė botė:
Shtuar më 13/03/2012, ora 18:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.