10 kompanitë më të mira në botë për të punuar (FOTO LAJM)

Revista “Fortune” për vitin 2011 ka përcaktuar kompaninë më të mirë tek e cila mund të punohet. Ajo është “Microsoft”. Shikoni të tjera ...
Doni një karrierë të suksesshme dhe mundësi për të fituar më shumë para Atëherë duhet të punoni në një nga 10 kompanitë më të mira në botë. Revista “Fortune” për vitin 2011 ka përcaktuar kompaninë më të mirë tek e cila mund të punohet. Ajo është “Microsoft”.

Ajo që është më interesantja në këtë kompanië është se punëtorët e saj punojnë 40 orë në komunitet punë vullnetare ndërsa kompania i paguan edhe për këtë punë jashtë saj.

Pronari Bill Gates, mbështet shumë punëtorët që janë prindër të rinj duke u ofruar atyre kushte lehtësuese.

Microsoft është vendi ku gjithkush mund të jetë vetvetja. /albeu.com/

10 kompanitë më të mira në botë për të punuar:

Shtuar më 02/11/2011, ora 17:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori