Zhdukja e 19-vjeçares shqiptare, qytetarët: Ishte në gjendje shoku, i ra të fikët!

19-vjeçarja shqiptare, Artemis Vasili, e cila jetonte me familjen në Koropi të Greqisë është zhdukur pa lënë gjurmë, ditën e premte. Informacioni i fundit që familja kishte për të ishte se ajo po shkonte në një intervistë pune në një dyqan lodrash.

Mediat greke shkruajnë se Life Line dhe konkretisht shërbimit Silver Alert nga kërkimi që ka bërë kanë siguruar katër dëshmitarë, që pretendojnë se ata e panë vajzën e re duke ecur në rrugët kryesore të Athinës në një gjendje të keqe psikologjike.

Konkretisht të shtunën në mëngjes, një grua thotë se e pa vajzën 19-vjeçare në një gjendje shoku dhe duke qarë vetëm në rrugë. Gruaja iu afrua vajzës së re dhe u përpoq ta ndihmonte ndërsa Artemis u largua.

Një tjetër dëshmitar deklaron se të hënën në mëngjes, duke zbritur në stacionin e autobusit “Universiteti”, ai pa 19-vjeçaren, e cila ishte e trembur dhe duke ecur me nxitim.

Gjithashtu një informacion tjetër që vjen nga personeli i EKAB. Ata u thirrën për të marrë një vajzë 20-vjeçare në zonën e Monastiraki, së cilës i kishte rënë të fikët në rrugë.

Më pas u njoftua ambulanca, por vajza deklaroi se ishte mirë dhe nuk shkoi me ta. Të gjitha këto dëshmi i kaluan Departamentit të Sigurisë Koropi, i cili po heton çështjen dhe po bëhen hetime për lidhjen e tyre.

“Kthehu tek ne” thotë familja:

The Life Line dhe konkretisht shërbimi Silver Alert përmes protothema.gr i bën thirrje gruas e cila të shtunën në mëngjes e pa Artemisën në gjendje të keqe psikologjike dhe bisedoi me të për ta ndihmuar, të kontaktojë shërbimin sepse dëshmia e saj do të ndihmojë në gjetjen e vajzës.

Familja ka frikë semundësia për gjetjen e vajzës së tyre ulet pasi është dita e pestë që vajza e re është larg shtëpisë pa dhënë shenja jete.

Prindërit janë duke kërkuar përgjigje në lidhje me zhdukjen e vajzës së tyre në celularin e saj dhe në telefonin e saj celular dhe llogaritë e mediave sociale, ndërsa ditën e zhdukjes së saj, Artemis u regjistrua nga një kamera sigurie duke ecur në mesditë në një rrugë në Koropi.

Kërkesa për të hapur llogaritë e saj në mediat sociale

Një kamera sigurie ka regjistruar vajzën teksa kalon përballë një dyqani për të shkuar në stacionin e autobusit nga ku ajo do të merrte autobusin për të shkuar në destinacionin e saj.

Sipas asaj që është bërë e ditur, vajza 19-vjeçare shkoi në një stacion autobusi më larg se ai që duhet të kishte shkuar, një fakt që shqetëson familjen e saj, por askush nuk e di nëse Artemis më në fund hipi në një autobus apo jo.

Njohja me një djalë në facebook:

Sipas familjes së saj, Artemis kishte takuar një 24-vjeçar përmes Facebook dhe rrallë kishte dalë me të, pasi prindërit e saj nuk ishin pozitivë në lidhje me këtë njohje.

Babai i Artemis, thotë se ai di shumë pak për të riun dhe së fundmi ajo i kishte dhënë fund kësaj marrëdhënieje. Kohët e fundit, miqtë e saj e kanë parë vajzën me trishtim për shkak të ndarjes së saj nga i riu dhe në përgjithësi e përshkruajnë atë si një fëmijë me një karakter të mbyllur.

Sipas informacioneve, vajza 19-vjeçare kishte 40 euro me vete kur doli nga shtëpia dhe po bëhen përpjekje për të gjetur telefonin e saj celular.

Ditën kur Artemis u zhduk, ajo kishte veshur pantallona të zeza, këpucë të bardha, një këmishë blu të hapur me vija të bardha dhe një çantë të zezë shpine. Prindërit e saj po bëjnë thirrje që vajza e tyre të gjendet së shpejti dhe kushdo që di asgjë të kontaktojë policinë.

Shtuar më 20/10/2020, ora 17:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori