Zbulohet plani i PD-së për të ruajtur qetësinë (FOTO LAJM)

Teksa pritet të nisë marshimi i qytetarëve drejt kryeministrisë, Faxweb.al mëson detaje nga organizimi i protestës nga na e opozitës.

Rreth 300 të rinjë të forumeve rinore do të qëndrojnë përpara kordonit të policisë për të qetësuar turmën, dhe do të mbajnë një shirit të bardhë në krah.

Duket se drejtuesit e opozitës kanë bërë thirrje që protesta të jetë paqësore, dhe nuk do të ketë bomba molotov, të cilat u hodhën kryesisht në protestën e datës 11 Maj, ku mbeti i plagosur nga dhuna e policisë dhe Sait Dollapi. /albeu.com/
Shtuar më 25/05/2019, ora 19:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori