Zbulohet varri i ndërtuar 300 vjet para Krishtit në Greqi (FOTO-LAJM)

Zbulohet një varr madhështor i ndërtuar 300 vjet para Krishtit në Amfipolis të Greqisë ku janë gjetur dy sfinksa në pa koka, të cilat janë shkëputur nga trupat për arsye të ndryshme, në mijëvjeçarët e kaluar.


Statujat e sfinksavejanë gjetur në thellësi rreth dy metra dhe gjerësi të njëjtë me hyrjen e varrit, 4,5 metra. /albeu.com/
Shtuar më 22/08/2014, ora 13:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori