Zbulohet një dokument i rrallë, tregon detyrat e Zemajt dhe Haradinajt (FOTO LAJM)

Është publikuar një dokument i rrallë që ka të bëjë me luftën në Dukagjin. Është faqja Tahir Zemaj, ajo që ka publikuar një dokument të rrallë të Ministrisë së Mbrojtjes, ku ishin të caktuar pozitat në UÇK, në rajonin e Dukagjinit.

Sipas këtij dokumenti, Komandant ishte kolonel, Tahir Zemaj, ndërsa zëvendës i tij ishte Ramush Haradinaj.

Kurse, heroi Sali Çekaj, mbante postin e ndihmës komandantit për moral.
Shtuar më 21/06/2018, ora 15:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori