Zbulohet baza e fshehtë ku strehohen alienët (FOTO LAJM)

Një bazë e fshehtë ajrore amerikane është shtëpia ku grumbullohen dhe vdesin alienët, të cilët mbahen në tunele nëntokësore, thotë një inxhinier që ka punuar atje për gati 40 vjet, cituar gjerësisht nga mediat britanike.

Për herë të parë, një punëtor në Bazën e Forcave Ajrore Wright-Patterson (WPAFB) në Ohajo, ka folur publikisht për ngjarjet e dyshuara në vendin e fshehtë.

Raymond Szymanksi ka zbuluar se si ai beson se UFO-t dhe alienët u sollën për herë të parë gjatë incidentit famëkeq të 1947 Roswell.

Tani një studiues jashtë-tokësor, Szymanski, flet për “sekretet” e bazës, të cilën ai e dëgjoi për herë të parë gjatë javës së parë të karrierës së tij 39 vjeçare atje.

Ai thotë sensacionalisht se drejtuesi i tij e pyeti nëse kishte dëgjuar për “alienët tanë”, siç e tregoi ai përreth dhe u tha për një sistem tunelesh të strehimit të alienëve në objekt.

Duke folur për Sun Online, ai tha: “Fakti i rëndësishëm këtu është se asnjëherë askush në atë kohë nuk ka thënë kurrë”.

“Unë kam qenë në thelb duke hetuar vende në bazën që unë mendoj se mund të përmbajnë gjurmë në historinë e saj në lidhje me jashtëtokësorët dhe UFO-t që nga ajo kohë”, shton ai.
Shtuar më 03/09/2017, ora 21:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori