Zbulohen fotot e rralla, ja si ishte Adolf Hitler i ri (FOTO-LAJM)

Pëlqej
Disa foto të papublikuara më parë janë zbuluar së fundmi nga mbesa e Adolf Hitlerit. Imazhet që duken qartë që janë një propagandë naziste, janë bërë në përpjekje për të përshkruar Hitlerin si një lloj udhëheqësi i dashur, i respektuar dhe i sjellshëm.

Fotot e publikuara nga Bridget Harris janë të rralla, sepse, pas vitit 1945, qeveria gjermane nxori një ligj në fuqi që e bëri të paligjshme propagandën dhe letërsinë naziste, dhe që la pas koleksione të tilla. Shumica e fotografive janë bërë nga Heinrich Hoffmann, fotograf zyrtar i Partisë Kombëtare Socialiste e Punëtorëve Gjermanë.
Shtuar më 30/08/2014, ora 11:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori