Tahiri reagon ndaj dënimit: Ndiqni LIVE konferencën
Zbarkon në Sarandë super jahti lukzos, zbulohet pronari (FOTO LAJM)

Brigjet shqiptarë gjatë viteve të fundit janë vizituar edhe nga manjatë të fuqishëm dhe miliarderë. Të tërhequr nga bukuritë e vendit tonë, ata kanë zbarkuar me jahtet e tyre në portet shqiptare.

Së fundmi në Sarandë ka zbarkuar një jaht super luksoz, i quajtur "Yacht Katara", i cili është 124m i gjatë. Flitet se babai i Emirit të Katarit. Sheikh Hamad Bin Khalifa, do të bëjë një vizitë me jahtin e tij në qytetin bregdetar të Sarandës.

Sheiku i Katarit ka mbërritur ditën e sotme në Sarandë me "bishën" e detit dhe nuk dihet sesa do të qëndrojë. Gjithashtu nuk dihet se cili është itenerari i tij në Shqipëri dhe cilat pika do të vizitojë.
Shtuar më 23/08/2019, ora 16:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori