Ylberi i rrallë që mrekulloi njerëzit në Angli (FOTO LAJM)

Një ylber i rrallë me ngjyrë trëndafili është shfaqur në qiejt e Anglisë të hënën në mbrëmje.

Fenomeni që u pa në Bristol, Taunton dhe Yate, u përshkrua si një iluzion optik prej ekspertëve.

Njerëzit që e fotografuan e përshkruan pamjen si mahnitëse.

Prezantuesi i motit në BBC, Simon King, tha se nuk kishte një emër specifik për fenomenin, pasi ai ishte shkaktuar si pasojë e bashkimit të një ylberi të zakonshëm me dritën e muzgut. /albeu.com/

Shtuar më 08/08/2017, ora 16:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori