Vizita e John Kerry-t në Tiranë përmes 30 fotove (FOTO LAJM)

John Kerry zbret ne Rinas
Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, vizitoi sot Shqipërinë, në një vizitë që zgjati rreth 4 orë.


Ai u prit në aeroportin e Rinasit nga presidenti Bujar Nishani, ndërsa më pas u takua në Kryeministri me ministrin e jashtëm Ditmir Bushati dhe kryeministrin Edi Rama.

Gjatë konferencës për shtyp Kerry bëri thirrje për vazhdimin e reformave në drejtësi, ndërsa falenderoi Shqipërinë për bashkëpunimin në luftën kundër ISIS-it.

Pas Ramës, Kerry është takuar me liderin e opozitës, Lulzim Basha. /albeu.com/
Shtuar më 14/02/2016, ora 17:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori