Vila e shitur për një stërlinë tani kushton 2.3 milion sterlina (FOTO-LAJM)

Në vitin 1981 Barlaston Hall, një rezidence që daton në shekullin e 18-të e vendosur në Staffordshire (Mbretërinë e Bashkuar), u ble nga kompania "Save Britain's Heritage"
me një çmim prej një sterline.

Ndërtesa gjatë asaj kohe ishte duke shkuar drejtë shkatërrimit. Në vitin 1992 ajo u ble nga pronarët e James dhe Carol Hall, të cilëve iu desh pese vite për ta restauruar atë, shkruan albeu.com.

Tani vila është e përbërë nga tetë dhoma gjumi, pesë banjo dhe pesë dhoma të tjera, dhe është vënë sërish në shitje për 2.3 milion sterlina. /albeu.com/
Shtuar më 22/08/2014, ora 10:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori