Vetëvendosje në Kuvend, rikthehen kontrollet (FOTO LAJM)

Sot mbahet seanca e rregullt parlamentare në Kuvendin e Kosovës, ku janë parë që janë drejtuar për të marrë pjesë dhe deputetë të pozitës dhe ata të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët tashmë kanë të hyrë në objektin e Kuvendit të Kosovës.

Por para se të hynin, ata iu kanë nënshtruar kontrollevehollin e Kuvendit. Deputetët e Kuvendit të Kosovës, pa ata të AAK-së dhe Nisma-së, do të diskutojnë për një rend dite, ku janë paraparë të shqyrtohen disa projektligje. /albeu.com/
Shtuar më 09/06/2016, ora 10:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori