Vendimet për studentët, kategoritë që përfitojnë bursa (FOTO LAJM)

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një tjetër postim në rrjetet sociale, pas vendimit të qeverisë për studentët të përmbledhura në Paktin për Universitetin.

Në rrjetin social Instagram, Rama zbulon edhe kategoritë që përfitojnë bursa dhe përgjysmime tarifash.

Postimi i Ramës për Paktin për Universitetin

Financim 100% të tarifës +bursë 10.000 lekë në muaj për:

-Studentët e familjeve në ndihmë ekonomike

-Të verbërit, studentët paraplegjikë e tetraplegjikë

-Studentët me notë mesatare mbi 9, në çdo program studimi

-Përgjysmim me 50 % të tarifës së regjistrimit për gjithë studentët.
Shtuar më 26/12/2018, ora 18:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori