Vendet më të lira në botë për të kaluar pushimet (FOTO LAJM)

Cape Town, Afrika Jugore
Pëlqej
“Hoppa", para një kohe ka publikuar vendet më të lira në botë për të kaluar pushimet.

Për t’i gjetur këto vendet më të lira, “Hoppa” llogariti koston mesatare të një personi për çdo vend, duke i përfshirë shpenzimet e udhëtimit, hotelit, njofton telegrafi.

Më poshtë, katër vendet më të lira për t’i vizituar, si dhe shpenzimet që kërkohen.

4) Cape Toën, Afrikë Jugore

Shpenzimet për taksi: 7.40 euro

Shpenzimet e hotelit: 62 euro

Shpenzimet e bukës: 21 euro

Birra: 1.50 euro

Një shishe verë: 4.80 euro

3) Bankok, Tajlandë

Shpenzimet për taksi: 2 euro

Shpenzimet e hotelit: 46 euro

Shpenzimet e bukës: 19 euro

Birra: 2.50 euro

Një shishe verë: 14 euro

2) Tenerife, Spanjë

Shpenzimet për taksi: 3.62 euro

Shpenzimet e hotelit: 49.08 euro

Shpenzimet e bukës: 31 euro

Birra: 2 euro

Një shishe verë: 4.5 euro

1) Budapest, Hungari

Shpenzimet për taksi: 5.78 euro

Shpenzimet e hotelit: 28.90 euro

Shpenzimet e bukës: 25 euro

Birra: 2 euro

Një shishe verë: 4.7 euro /albeu.com/Shtuar më 12/08/2017, ora 17:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori