Vdes aktori i njohur në moshën 75 vjeçare (FOTO LAJM)

Aktori i njohur Rutger Hauer, i cili luajti në “Blade Runner” të vitit 1982, ka vdekur në moshën 75 vjeçare. Ylli vdiq në Holandë të premten pas një sëmundjeje të shkurtër,një lajm i konfirmuar nga agjenti i tij.

Funerali i aktorit u mbajt të mërkurën. Hauer luajti rolin e vrasësit Roy Batty në Blade Runner, i cili u drejtua nga Ridley Scott dhe luajti edhe Harrison Ford. Ai gjithashtu është shfaqur në filmat Sin City, Batman Begins dhe serialin e HBO True Blood.

Shtuar më 25/07/2019, ora 14:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori