Vdekja e George Floyd dhe protestat antiraciste në SHBA, Mozzik publikon foton e rrallë (FOTO LAJM)

Vdekja e afro-amerikanit George Floyd në Minneapolis, si pasojë e presionit që ushtroi me gju një polic i bardhë gjatë arrestimit, ka shkaktuar protesta të masive në SHBA.

Njerëzit me ngjyrë atje, por edhe të bardhët, janë bërë bashkë për të protestuar kundër racizmit dhe policisë që sipas tyre, dhunon afro-amerikanët. Ndërkohë, shumë personalitete të botës së showbiz-it, hollivudit dhe politikës kanë reaguar, duke u solidarizuar me njerëzit me ngjyrë.

"I cant breathe, black lives matter", janë disa prej sloganeve që janë bërë virale tashmë në rrjete sociale. Ndërkohë reperi kosovar Mozzik ka gjetur mënyrën e tij origjinale për të reaguar.
Shtuar më 03/06/2020, ora 16:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori