Vajza me emrin Isis, që po i shkatërrohet jeta (FOTO LAJM)

Një vajzë vetëm 8-vjeçare më parë komplementohej për emrin e saj të veçantë, Isis.

Prindërit e saj iu thonin njerëzve se emri i vajzës vinte nga lashtësia e kulturës egjyptiane.

Por, kohët e fundit, emri i vajzës së familjes Leskien është kthyer në makth për të gjithë, për shkak të daljes në skenë të grupit terrorist ISIS në Lindjen e Mesme, shkruan The Daily Telegraph.

Shembulli i vajzës ka inspiruar edhe vajza dhe gra në të gjithë botën, të cilat mbajnë emrin "Isis" që të shpërndajnë mesazhe në botë, që të mos përdorin emrin Isis, pasi do iu shkatërrohej jeta.

Ata rrëfejnë se nga emri që kanë paragjykohen dhe jeta iu është kthyer në një makth të vërtetë. /albeu.com/
Shtuar më 29/09/2014, ora 10:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori