Ushqimet që sigurojnë kujdes delikat për mëlçinë tuaj (FOTO LAJM)

1. Hudhra
Hudhra përmban shumë substanca të mira për mëlçinë. Është e pasur me selen i cili rrit efektet e antioksidantëve dhe detoksifikon (zhduk helmin) trupin tuaj.
Gjithashtu, hudhra përmban argininë, një aminoacid që ndihmon në relaksimin e enëve të gjakut dhe zvogëlon presionin e gjakut në mëlçi.
Përveç kësaj, ajoka vitaminë B6 që vepron si anti-inflamator dhe vitaminë C, e cila është mbrojtësi kryesor i trupit nga oksidimi qelizor apo dëmtimi.
Pëlqej
Çfarëdo substancash të dëmshme të hyjnë brenda trupit tonë, të gjitha përpunohen nga mëlçia.

Kjo është dhe arsyeja përse është aq e rëndësishme që të kujdesemi mirë për shëndetin e saj.

Më sipër ju sjellim një listë të produkteve që ndihmojnë në pastrimin e trupit tuaj dhe shëndetin e mëlçisë, nëse i konsumoni ato rregullisht./albeu.com/
Shtuar më 20/04/2017, ora 10:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori